Providing you the best range of black mermaid bra, seashow bikini bikini bra, beach bold bra, beach mania bra, ruffle buffle cold shoulder bra (lifbr007) and aqua chick bra with effective & timely delivery.
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Fabric | Modal Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Length | 200 mm |
| Padding | Medium Padding |
| Wire | Wirefree |
| Bra Style | Sports Bra |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Type of Cup | Round |
| Neck | Caged-Neckline |
| Top Closure | Elastic |
| Type | Bra |
₹ 419 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Type | Bra |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Neck | V Shape |
| Type of Cup | Triangular |
| Strap Type | Halter |
| Closure Type | Drawstring |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Brand Name | La Intimo |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 749 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Bra |
| Top Closure | Elastic |
| Neck | Caged-Neckline |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Non-Adjusted Straps |
| Bra Style | Plunge Bra |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Bra |
| Top Closure | Drawstring |
| Neck | Caged-Neckline |
| Type of Cup | Triangular |
| Strap Type | Non-Adjusted Straps |
| Bra Style | Plunge Bra |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Style Back | Styled Back |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 479 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Seam Type | Seamed |
| Weight | 100 gm |
| Type | Bra |
| Top Closure | Hook |
| Neck | U Shape |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Bra Style | Bralette |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Non Padded |
| Brand Name | La Intimo |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Size | S, M, L, XL |
| Seam Type | Seamed |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 100 gm |
| Type | Bra |
| Top Closure | Elastic |
| Neck | Halter Neck |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Halter |
| Bra Style | Sports Bra |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 389 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Bra |
| Top Closure | Hook |
| Neck | U Shape |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Bra Style | Plunge Bra |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Regular |
| Brand Name | La Intimo |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 749 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Bra |
| Top Closure | Elastic |
| Neck | Caged-Neckline |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Bra Style | Minimizer Bra |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 419 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 100 gm |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Bra |
| Top Closure | Fixed |
| Neck | V Shape |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Coverage | Full |
| Bra Style | Cami Bra |
| Closure Type | Elastic |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Regular |
| Brand Name | La Intimo |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
Yogesh Mital (Managing Director)
Elitestring Apparels Private Limited
Plot No-298, Phase-Iv, Sector-57,Kundli
Sonipat - 131028, Haryana, India