Providing you the best range of summer sass monokini resort/beach wear, aqua cross monokini resort/beach wear, coast monokini resort/beach wear, oceanfront monokini resort/beach wear, self design sarong wraparound resort/beach wear and seashow bikini resort/beach wear with effective & timely delivery.
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Petrol Grey |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Type of Cup | Round |
| Back Style | Styled Back |
| Width | 100 mm |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Style | Bikini |
| Height | 50 mm |
| Padding | Medium Padding |
| Wire | Wirefree |
| Type | Monokini |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Rose Quartz |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Wire | Wirefree |
| Height | 50 mm |
| Type of Cup | Round |
| Padding | Medium Padding |
| Bottom Style | Bikini |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Back Style | Styled Back |
| Type | Monokini |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Black |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Width | 100 mm |
| Wire | Wirefree |
| Back Style | Styled Back |
| Strap Type | Halter |
| Seam Type | Seamed |
| Height | 50 mm |
| Type of Cup | Round |
| Type | Monokini |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Padding | Medium Padding |
| Bottom Style | Bikini |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Lunar Rock |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Strap Type | Halter |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Style | Bikini |
| Width | 100 mm |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Styled Back |
| Seam Type | Seamed |
| Type of Cup | Round |
| Type | Monokini |
| Height | 50 mm |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Mahroon |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Wire | Wirefree |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Type | Monokini |
| Strap Type | Halter |
| Height | 50 mm |
| Type of Cup | Round |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Styled Back |
| Bottom Style | Bikini |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Navy Blue |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Width | 100 mm |
| Strap Type | Halter |
| Padding | Medium Padding |
| Bottom Style | Bikini |
| Type | Monokini |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Type of Cup | Round |
| Back Style | Styled Back |
| Wire | Wirefree |
| Seam Type | Seamed |
| Height | 50 mm |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Black |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Bottom Style | Bikini |
| Height | 50 mm |
| Type | Monokini |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Halter |
| Wire | Wirefree |
| Back Style | Styled Back |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Padding | Medium Padding |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Red |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Bottom Style | Bikini |
| Type | Monokini |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Type of Cup | Round |
| Width | 100 mm |
| Seam Type | Seamed |
| Height | 50 mm |
| Strap Type | Halter |
| Back Style | Styled Back |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Shrimp |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Strap Type | Halter |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Monokini |
| Seam Type | Seamed |
| Back Style | Styled Back |
| Bottom Style | Bikini |
| Type of Cup | Round |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | Ultraviolet |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Back Style | Styled Back |
| Height | 50 mm |
| Type of Cup | Round |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Bottom Style | Bikini |
| Strap Type | Halter |
| Type | Monokini |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | BP-Modern Art |
| Pattern | Printed |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Padding | Medium Padding |
| Bottom Style | Bikini |
| Height | 50 mm |
| Strap Type | Halter |
| Back Style | Styled Back |
| Type | Monokini |
| Wire | Wirefree |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Type of Cup | Round |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1299 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Color | BP-Geometric |
| Pattern | Printed |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Strap Type | Halter |
| Seam Type | Seamed |
| Type | Monokini |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Styled Back |
| Type of Cup | Round |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Style | Bikini |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 389 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Size | S, M, L, XL |
| Length | 200 mm |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 200 gm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Sarong/Wraparound |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Padding | Medium Padding |
| Seam Type | Seamed |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Type of Cup | Triangular |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Drawstring |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Type | Bikini |
| Closure Type | Drawstring |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Type | Monokini |
| Back Style | Styled Back |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Style | Bikini |
| Height | 50 mm |
| Type of Cup | Round |
| Wire | Wirefree |
| Weight | 200 gm |
| Width | 100 mm |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Padding | Medium Padding |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Type | Monokini |
| Seam Type | Seamed |
| Height | 50 mm |
| Width | 100 mm |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Halter |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Style | Bikini |
| Weight | 200 gm |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Padding | Medium Padding |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 1049 / Piece Get Latest Price
| Length | 150 mm |
| Neck | U Shape |
| Brand | La Intimo |
| Back Style | Styled Back |
| Height | 50 mm |
| Bottom Style | Briefs |
| Type | Bikini |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Top Closure | Hook |
| Bottom Closure | Elastic |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Seam Type | Seamed |
| Weight | 200 gm |
| Bra Style | Bralette |
| Wire | Wirefree |
| Width | 100 mm |
| Waistband | Elasticated |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 389 / Piece Get Latest Price
| Type | Sarong/Wraparound |
| Color | Black |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 200 gm |
| Length | 200 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 4098 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
Yogesh Mital (Managing Director)
Elitestring Apparels Private Limited
Plot No-298, Phase-Iv, Sector-57,Kundli
Sonipat - 131028, Haryana, India