Prominent & Leading Manufacturer from Sonipat, we offer beach pop bikini resort and beach wear, sea oath bikini resort and beach wear, aqua chick bikini resort/beach wear, seashow bikini resort and beach wear, fash melange tankini resort and beach wear and ruffle buffle beach wear panty.
₹ 629 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | Off-shoulder neckline |
| Brand | La Intimo |
| Strap Type | Non-Adjusted Straps |
| Bra Style | One Shoulder Bra |
| Seam Type | Seamed |
| Top Closure | Elastic |
| Height | 50 mm |
| Width | 100 mm |
| Type | Bikini |
| Type of Cup | Round |
| Padding | Medium Padding |
| Closure Type | Elastic |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Style | Thongs |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 569 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Neck | Caged-Neckline |
| Brand | La Intimo |
| Type | Bikini |
| Width | 100 mm |
| Wire | Wirefree |
| Top Closure | Elastic |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Bra Style | Minimizer Bra |
| Type of Cup | Round |
| Padding | Medium Padding |
| Back Style | Styled Back |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Style | Thongs |
| Height | 50 mm |
| Size | S, M, L, XL |
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Spandex |
| Pattern | Printed |
| Type | Bikini |
| Brand | La Intimo |
| Size | XL |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Rose Quartz |
| Brand | La Intimo |
| Type of Cup | Triangular |
| Padding | Medium Padding |
| Type | Bikini |
| Closure Type | Drawstring |
| Width | 100 mm |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Height | 50 mm |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Seam Type | Seamed |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Petrol Grey |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Height | 50 mm |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Wire | Wirefree |
| Width | 100 mm |
| Type | Bikini |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Padding | Medium Padding |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Type of Cup | Triangular |
| Closure Type | Drawstring |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Coral |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Seam Type | Seamed |
| Height | 10 mm |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Type of Cup | Triangular |
| Closure Type | Drawstring |
| Padding | Medium Padding |
| Type | Bikini |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Width | 100 mm |
| Wire | Wirefree |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue Serenity |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Padding | Medium Padding |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Type of Cup | Triangular |
| Width | 100 mm |
| Closure Type | Drawstring |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Wire | Wirefree |
| Height | 50 mm |
| Type | Bikini |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Type of Cup | Triangular |
| Seam Type | Seamed |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Width | 100 mm |
| Type | Bikini |
| Closure Type | Drawstring |
| Padding | Medium Padding |
| Wire | Wirefree |
| Bottom Closure | Side Ties |
| Height | 50 mm |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 1049 / Piece Get Latest Price
| Brand | La Intimo |
| Length | 150 mm |
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 200 gm |
| Type | Brief |
| Top Closure | Fixed |
| Neck | U Shape |
| Type of Cup | Round |
| Strap Type | Adjusted Straps |
| Bra Style | Cami Bra |
| Closure Type | Elastic |
| Wire | Wirefree |
| Padding | Medium Padding |
| Seam Type | Seamed |
| Bottom Style | Shorts |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
| Pattern | Printed |
₹ 239 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Weight Gm | 80 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Width | 50 mm |
| Waistband | Elastic |
| Type | Briefs |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Height | 50 mm |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Color | Skin, White |
| Weight Gm | 200 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Top Closure | Fabric Tie |
| Wire | Wirefree |
| Seam Type | Seamed |
| Width | 100 mm |
| Type of Cup | Round |
| Padding | Medium Padding |
| Height | 50 mm |
| Type | Bikini |
| Back Style | Styled Back |
| Size | S, M, L, XL |
| Neck | V Shape |
| Strap Type | Halter |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Weight Gm | 80 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Type | Bikini |
| Waistband | Drawstring |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Brand | La Intimo |
| Length | 150 mm |
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Weight | 80 gm |
| Type | Shorts |
| Width | 50 gm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic |
| Pattern | Graphic Print |
Yogesh Mital (Managing Director)
Elitestring Apparels Private Limited
Plot No-298, Phase-Iv, Sector-57,Kundli
Sonipat - 131028, Haryana, India