We are a leading Manufacturer of lace comfy thong underwear, lush life laintimo semiseamless brief, power net underwear, brazil style underwear, breatheable chic brief(bcsbr01) and everyday active brief from Sonipat, India.
₹ 492 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Nylon 90% + Spandex 10% |
| Brand | La Intimo |
| Size | S,M,L,XL |
| Type | Thong Lace |
| Weight | 80 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
₹ 359 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester Spandex |
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 536 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Weight Gm | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Height | 50 mm |
| Type | MiniCheek |
| Waistband | Elastic Name Tape |
| Width | 100 mm |
| Fabric | Nylon 90% + Spandex 10% |
₹ 508 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Weight Gm | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Brand | La Intimo |
| Height | 50 mm |
| Fabric | Nylon 90% + Spandex 10% |
| Width | 100 mm |
| Waistband | Elasticated |
| Type | Brief |
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pure Cotton |
| Type | Briefs |
| Pattern | Plain |
| Size | Medium |
| Colour | Blue |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Type | Briefs |
| Seller Brand | BASIICS by La Intimo |
| Color | Blue |
| Occasion | Daily Wear |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester |
| Type | Briefs |
| Pattern | Plain |
| Seller Brand | BASIICS by La Intimo |
| Colour | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton 100% |
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 179 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pure Cotton |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 329 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Type | Jocks Strap |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 359 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Type | Cstring |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 472 / Piece Get Latest Price
| Brand | La Intimo |
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester 94% + Spandex 6% |
| Waistband | Elasticated |
| Types | MiniCheek |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
₹ 492 / Piece Get Latest Price
| Size | S,M,L,XL |
| Length | 150 mm |
| Weight | 80 gm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
| Type | Thong Lace |
| Fabric | Nylon 90% + Spandex 10% |
₹ 359 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Cotton Modal Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 gm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 419 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Micro Modal |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 100 gm |
| Type | Brief |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 359 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
₹ 329 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Modal |
| Pattern | Plain |
| Size | 90-95 cm |
| Seller Brand | Laintimo |
| Colour | Multiple Colour |
| Occasion | Daily Wear |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Gstring |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 419 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Polyester Spandex |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL |
| Fabric | Cotton 94% + Spandex 6% |
| Brand | La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
₹ 472 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton 58% + Modal 37% + Spandex 5% |
| Type | Brief |
| Size | S, M, L, XL |
| Brand | La Intimo |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Brand | La Intimo |
| Length | 150 mm |
| Weight Gm | 100 gm |
| Type | MiniCheek |
| Fabric | Polyester 94% + Spandex 6% |
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elasticated |
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 298 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 398 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 94% Spandex 6% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 70 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Size | S, M, L, XL, 2XL, 3XL |
| Fabric | Cotton 100% |
| Brand | BASIICS by La Intimo |
| Type | Brief |
| Weight | 100 gm |
| Length | 150 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Waistband | Elastic Name Tape |
₹ 898 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 898 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 698 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
Yogesh Mital (Managing Director)
Elitestring Apparels Private Limited
Plot No-298, Phase-Iv, Sector-57,Kundli
Sonipat - 131028, Haryana, India